Zapraszamy do udziału w projekcie każdego mieszkańca powiatu bielskiego!

Nasze działania

Działam tu,

gdzie jestem

źródło: https://mojemiejscenaziemi.pl/

O projekcie

 

Kilka miesięcy po założeniu stowarzyszenia, zawnioskowaliśmy o grant Fundacji ORLEN, w programie MOJE MIEJSCE NA ZIEMI. Końcem października okazało się, że nasz projekt pod tytułem "Stacja Integracja - animacja i aktywizacja społeczności lokalnej powiatu bielskiego", uzyskał dofinansowanie, jako jeden ze 170 projektów w całej Polsce.

Celem projektu jest stworzenie aktywnej, pełnej energii i pomysłów grupy mieszkańców, którzy - w ramach inicjatywy i nie tylko - będą działać na rzecz swojego miejsca na Ziemi. Chcemy zrealizować 4 działania. Wpłyną one na integrację uczestników i jednocześnie zmienią pozytywnie naszą Małą Ojczyznę. Finałem przedsięwzięcia będzie wycieczka dla uczestników (podsumowanie działań i plany na przyszłość).

 

 

Cel projektu

 

Budowa kapitału społecznego poprzez aktywizację i integrację międzypokoleniową społeczności powiatu bielskiego oraz wzmocnienie więzi międzyludzkich. Ponadto promowanie postaw ekologicznych i obywatelskich m.in. samopomoc, a także działanie na rzecz dobra ogółu.

Działania zaplanowane w projekcie

 

-Działanie I (marzec 2023) - Sprzątanie okolic Ośrodka Pomocy Dzieciom i Rodzinie;

-Działanie II (kwiecień 2023) - Spacer po cmentarzu żydowskim w Cz-Dz. wraz z mini wykładem i pracami porządkowo-konserwatorskimi na ww. cmentarzu (zabezpieczenie grobów agrowłókniną i kamieniem, budki lęgowe, kompostownik, kwietna łąka);

-Działanie III (kwiecień 2023) - Sprzątanie i drobny remont Jadłodzielni (czyszczenie, malowanie, naprawy);

-Działanie IV (maj 2023) - Aranżacja ogrodu OPDiR w Cz-Dz (organizacja miejsca wypoczynku, powieszenie budek lęgowych dla ptaków i stworzenie ogrodu przyjaznego dzikim zwierzętom);

-Działanie V (czerwiec 2023) - Wycieczka górska zakończona ogniskiem dla uczestników projektu. Podczas wycieczki podsumujemy zrealizowane zadania, nawiążemy kontakty i pomyślimy o planach na przyszłość.

 

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.